Porady

Jak umyć silnik w samochodzie?

Jak umyć silnik w samochodzie?

Umyty silnik w naszym aucie nie tylko dobrze wygląda, lecz zapewnia prawidłową pracę wszystkich obecnych w jego obszarze podzespołów. Dzięki utrzymaniu w czystości silnika będziemy mogli w łatwy sposób zaobserwować ewentualne wycieki oleju oraz innych płynów, co wpłynie na szybkie zdiagnozowanie, a co za tym idzie usunięcie usterki.Czystość w tym newralgicznym miejscu niesie za sobą szereg zalet. Zanim jednak przystąpimy do samego procesu, warto zwrócić uwagę na kilka elementów:

•    Należy zabezpieczyć wszystkie wrażliwe na wodę miejsca takie jak: bezpieczniki, alternator oraz przewody. Możemy to zrobić za pomocą folii i taśmy.
•    Należy zwrócić uwagę na to jakich kosmetyków do czyszczenia komory silnika użyjemy. Jeżeli chcemy mieć pewność, że chemia nie uszkodzi plastikowych, gumowych i aluminiowych elementów, powinniśmy kupić profesjonalny produkt do tego przeznaczony.

Nasza porada opiera się na użyciu Polytop Motorreiniger Viskoze – polecamy ten produkt jako środek czyszczący silnik.
Za pomocą atomizera zraszamy dokładnie całą komorę silnika, następnie zamykamy maskę aby ciecz nie wyschła zbyt szybko. Tak naniesiony produkt zostawiamy na około 10-20 minut.Po odczekaniu 10-20 minut możemy przystąpić do płukania. Należy zwrócić uwagę na ciśnienie wody, powinno być możliwie najmniejsze, pamiętajmy także, aby nie lać wodą po wrażliwych, wcześniej zabezpieczonych miejscach.Po umyciu silnika zalecamy zabezpieczyć powierzchnię za pomocą dressingu. My użyliśmy Polytop Motor Top Finish. Na mokrą powierzchnię po wypłukaniu należy nanieść produkt za pomocą dołączonego atomizera.Następnie zamykamy maskę i pozwalamy aby produkt samoczynnie odparował. Po kilku godzinach możemy się cieszyć czystą i odżywioną powierzchnią w komorze silnika.Polecane przez MOTOGO produkty:

-Środek do czyszczenia silnika: Polytop Motorreiniger Viskoze
-Dressing do odżywienia silnika: Polytop Motor Top Finish
-Pędzel do detali: ADBL ROUND DETAILING Zestaw pędzli
-Taśma: 3M Taśma 2328 30mm
-Uniwersalny środek czyszczący: ADBL APC

Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi poradami dostępnymi na stronie MOTOGO.