Porady

Jak przygotować samochód do zimy?

Jak przygotować samochód do zimy?
O przygotowaniu naszego pojazdu do zimowej aury warto pomyśleć zanim spadnie pierwszy śnieg. W tym celu przypominamy o najważniejszych rzeczach, które warto zrobić.Zabezpieczenie uszczelek

Niskie temperatury dają się we znaki przede wszystkim gumowym elementom w naszym aucie, warto więc zapobiec kłopotliwemu zamarzaniu uszczelek drzwiowych. Na rynku znajdziemy wiele produktów przeznaczonych do zabezpieczania uszczelek. Preparat wystarczy nanieść na uszczelki za pomocą atomizera lub dołączonego aplikatora. Po wykonaniu takiego zabiegu będziemy mieli pewność, że otworzymy drzwi w naszym samochodzie niezależnie od temperatury.

Fireball Trim Sonax do uszczelek Shiny Garage do uszczelek

Odmrażacz do szyb

Odmrażacz do szyb to produkt, którego nie może zabraknąć w naszym samochodzie w trakcie zimy. W razie zamarznięcia szyb i wycieraczek wystarczy nanieść na szybę produkt i poczekać kilkanaście sekund. Odmrażacz rozpuści lód, tym samym chroniąc szybę przed porysowaniem za pomocą skrobaczek i innych tym podobnych przedmiotów.
Warto również zaaplikować na szyby niewidzialną wycieraczkę, dzięki niej lód oraz zmrożony śnieg nie przylgną do szyby tak mocno. Powłoka na szybach ułatwi również utrzymanie ich w czystości w trakcie jazdy.

ADBL Frost EaterShiny Garage D-icerSonax odmrażacz

Odmrażacz do zamków

Jeżeli nasz pojazd nie jest wyposażony w centralny zamek, zaopatrzmy się w specjalny odmrażacz do zamków. W razie zamarznięcia zamka wystarczy nanieść roztwór za pomocą specjalnie przystosowanego atomizera. Odmrażacz rozprawi się z lodem w kilkanaście sekund.

Usuwanie śniegu z pojazdu

Jeśli już prawdziwie zaatakuje nas zima, śnieg zgromadzony na samochodzie powinien zostać usunięty zanim bezpiecznie wyruszymy w trasę. Pozostawienie go na samochodzie, może wiązać się z mandatem lub niebezpiecznymi sytuacjami na drodze. Usuwając go, warto pamiętać o tym aby nie uszkodzić lakieru (np. twardym włosiem szczotki). Poniżej zamieściliśmy kilka sposobów na pozbycie się śniegu z pojazdu.

- Zdmuchnięcie

Jeżeli posiadamy kompresor lub dmuchawę, możemy w szybki i łatwy sposób pozbyć się śniegu, zdmuchując go z powierzchni lakieru. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna dla lakieru.

- Spłukiwanie

Kolejnym sposobem na szybkie i łatwe usunięcie śniegu jest spłukanie go zimną wodą. Musimy jednak pamiętać, że możemy sobie w ten sposób poradzić tylko i wyłącznie wtedy gdy temperatura jest powyżej zera.

- Zaparkowanie w ciepłym miejscu

Zaparkowanie w zagrzanym garażu jest chyba najprostszym sposobem na pozbycie się śniegu z samochodu. Niestety jest to dość czasochłonny sposób.

- Zrzucenie śniegu za pomocą szczotki

Sposób ten nie jest przez nas rekomendowany, jednak wiemy, że w niektórych sytuacjach nie ma możliwości zastosowania wcześniej wymienionych sposobów. Pamiętajmy jednak aby używać jak najmiększej szczotki oraz nie stosować docisku do powierzchni lakieru.

Polecane produkty przez MOTOGO:

-Odmrażacz do szyb: Sonax Odmrażacz do szyb 500ml

-Odmrażacz do zamków: Sonax Odmrażacz zamka 50ml

-Zimowy płyn do spryskiwaczy: Sonax Zimowy Płyn Do Spryskiwaczy Nano Pro 4L

-Zimowy płyn do spryskiwaczy: Sonax Xtreme zimowy koncentrat do spryskiwaczy

-Do uszczelek: Sonax Sztyft do uszczelek

 

Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi poradami dostępnymi na stronie MOTOGO.