Porady

NIEWIDZIALNA WYCIERACZKA

Przyszedł czas na poradę, dzięki której poprawisz swoje bezpieczeństwo na drodze w deszczowe dni, a jak wiadomo mamy porę roku, kiedy takich dni jest naprawdę sporo.

Jazda w deszczu nie należy do najprzyjemniejszych, szczególnie gdy wycieraczki nie nadążają ze zbieraniem wody, a dodatkowo nas rozpraszają. W dzisiejszej poradzie, przedstawimy jak sobie z tym poradzić.
Niewidzialna wycieraczka, to nic innego, jak specjalna powłoka hydrofobowa na szyby, dzięki której przy pewnej prędkości jazdy woda jest odprowadzana z szyby bez konieczności używania wycieraczek. Wystarczy pęd powietrza wpadający na szybę, który spycha krople z jej powierzchni.

W naszej poradzie opiszemy jak należy przygotować powierzchnię do nałożenia preparatu, a następnie przejdziemy do procesu aplikacji niewidzialnej wycieraczki

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI

Na początku należy umyć samochód aby pozbyć się wierzchniego brudu z szyb. Informacje na temat poprawnego mycia samochodu znajdziesz w naszych poradach:
- Jak poprawnie umyć samochód >>>

Gdy już mamy czyste i osuszone auto, będzie nam potrzebny cleaner dedykowany do oczyszczenia powierzchni szklanych, którym dokładnie przygotujesz powierzchnię pod aplikację powłoki hydrofobowej (niewidzialnej wycieraczki). Duża część producentów dołącza cleaner w zestawie z niewidzialną wycieraczką. Cleanery różnią się sposobem użycia – zastosuj się tutaj do zaleceń producenta.

Uprzednio oczyszczoną cleanerem szybę, należy odtłuścić, aby powłoka lepiej przylegała do jej powierzchni. W tym celu można użyć bardzo popularnego alkoholu izopropylowego (IPA)

I teraz najważniejsze! Należy zdecydować, którego produktu chcemy użyć. Niewidzialne wycieraczki różnią się od siebie w zauważalnym stopniu. Jedne mają świetne właściwości hydrofobowe już przy mniejszych prędkościach inne potrzebują większego pędu powietrza. Produkty różnią się również w kwestii trwałości oraz oczywiście ceny.
Jak już wybierzemy odpowiedni, satysfakcjonujący nas produkt, należy przystąpić do aplikacji w taki sposób jak zaleca producent.

APLIKACJA NIEWIDZIALNEJ WYCIERACZKI

My użyliśmy niewidzialnej wycieraczki Koch Chemie NanoGlas Versiegelung, która charakteryzuje się łatwością aplikacji oraz bardzo dobrą trwałością (około rok) przy nałożonych dwóch warstwach.

Przy aplikacji niewidzialnej wycieraczki marki Koch Chemie, cały proces ogranicza się do nałożenia dwóch warstw produktu w 10 minutowych odstępach. Roztwór należy rozcierać za pomocą wacika lub aplikatora podłużnymi ruchami góra-dół. Po drugiej, ostatniej warstwie, po upływie 15 minut należy dotrzeć produkt czystą mikrofibrą.W przypadku wyboru niewidzialnej wycieraczki innej firmy, przed rozpoczęciem aplikacji należy zapoznać się z instrukcją zamieszczoną przez producenta, gdyż proces aplikacji może się nieznacznie różnić.

Z doświadczenia podpowiadamy, że temperatura w pomieszczeniu w którym nakładamy niewidzialną wycieraczkę nie powinna być niższa niż 15 stopni Celsjusza.

Teraz możesz się cieszyć z bardzo dobrej widoczności nawet w deszczowe dni, a pozbycie się z szyby zmrożonego śniegu lub zlodowaceń nie będzie już stanowiło problemu.

Produkty polecane przez MOTOGO:


-niewidzialna wycieraczka: Koch Chemie NanoGlas Versiegelung 2x250ml, lub AQUA Glass Protection 30ml, lub Soft99 Ultra Glaco
-produkt do odtłuszczania powierzchni: Cleanser IPA 1L
-mikrofibra: Mr Rag mikrofibra 40x40cm

Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi poradami dostępnymi na stronie MOTOGO.

Polecane produkty

 Koch Chemie NanoGlas Versiegelung 2x250ml IPA Soft99 Glass Compound Z czyści szyby 100ml