Porady

Czyszczenie i konserwacja skóry

W dzisiejszej poradzie zajmiemy się czyszczeniem skórzanego wnętrza naszego pojazdu. Skóra jak wiadomo jest wyznacznikiem pewnych standardów jeżeli chodzi o jakość czy też o klasę wykonania. Niejednokrotnie błędnym stwierdzeniem jest, że „skóra jest lepsza, ponieważ mniej się brudzi” – nic bardziej mylnego. Skóra w naszym samochodzie (a na pewno najbardziej eksploatowane elementy, czyli fotele oraz kierownica) powinna być czyszczona raz na kwartał w celu zachowania jej naturalnej struktury i przedłużenia jej żywotności. Wielokrotnie zdarza się, że skórzana tapicerka pęka lub się przeciera, jest to powodem niewłaściwego użytkowania i braku bieżącej pielęgnacji. Aby tego uniknąć trzeba odpowiednio ją konserwować i nawilżać.

Po czym poznać, że skóra w naszym samochodzie jest brudna? Po tym, że ma nienaturalny połysk, po prostu błyszczy się.W kilku prostych krokach przedstawię Wam proces czyszczenia i konserwacji skóry.

Pierwszym najważniejszym etapem od którego musimy zacząć to dokładnie odkurzenie wnętrza naszego pojazdu. Szczególną uwagę należy zwrócić na szczeliny na łączeniach (szwach) naszych foteli. Proces ten jest bardzo istotny, ponieważ brud, który gromadzi się w ich zakamarkach w dużym stopniu przyczynia się do niszczenia skóry poprzez jej wycieranie.

Kiedy już mamy odkurzone całe wnętrze, a w szczególności fotele, możemy przystąpić do czyszczenia skóry. W tym celu należy użyć dedykowanych produktów i akcesoriów stworzonych do pielęgnacji powierzchni skórzanych.
Będą nam potrzebne:
- cleaner (środek do czyszczenia) - Cleaner do skóry >>
- szczoteczka do czyszczenia skóry - Szczoteczka >>
- mikrofibra - Mikrofibra >>
- środek do odżywienia skóry (nawilżenia) - Odżywka do skóry >>

Cleaner należy nanieść za pomocą atomizera na szczoteczkę przeznaczoną do czyszczenia skóry i kolistymi niedużymi ruchami dokładnie i bez większego nacisku rozpracowywać go na powierzchni.Nadmiar produktu razem z brudem należy ścierać szmatką z mikrofibry. Proces powtarzać do uzyskania należytego i jednolitego efektu na całej powierzchni. Pozostawić skórę do wyschnięcia.Krem do konserwacji skóry należy jednolicie rozprowadzić na wyczyszczonej i suchej powierzchni i zostawić do wyschnięcia. Nadmiar zebrać suchą mikrofibrą. W razie potrzeby można powtórzyć proces nawilżania skóry w taki sam sposób.

Dzięki odpowiedniej konserwacji, skóra w naszym samochodzie mniej się będzie brudzić, oraz stanie się delikatniejsza i przyjemniejsza w dotyku. Ponadto na długo zachowa swoje oryginalne walory estetyczne.


Produkty polecane przez MOTOGO:

- cleaner do skóry: Furniture Clinic Leather Ultra Clean

- szczoteczka do czyszczenia: Furniture Clinic szczoteczka do czyszczenia

- mikrofibra: Fireball Jet Towel Red 60x40cm

- preparat do konserwacji skóry: Fireball Premium Leather Wax

- aplikator: Fireball Black Fox Applicator

Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi poradami dostępnymi na stronie MOTOGO.

Polecane produkty

Furniture Clinic Leather Care Kit Colourlock - zestaw do skórzanej tapicerki samochodowej STRONG Fireball Premium Leather Wax 500ml Furniture Clinic szczoteczka do czyszczenia - miękka Mikrofibra 40x40cm 4 kolory super jakość!